Patru familii au devenit azi proprietare – pentru prima dată în viață

Pentru 4 dintre familiile-partener ACASĂ, ziua de 11 decembrie va rămâne o zi specială în istoria familiei: este ziua în care au devenit proprietarele unei locuințe decente, pentru prima dată în viață!

Familiile-partenere ACASĂ lucrează la construcția propriei locuințe și la alte case din comunitate, iar costul casei este achitat în rate fără dobânzi sau profit timp de până la 20 de ani. Sunt oameni muncitori, care au avut nevoie doar de o mână de ajutor dezinteresată pentru a-și schimba situația – pentru totdeauna.

Asociația PRIMA DATĂ ACASĂ le mulțumește tuturor celor care au donat în 2020 pentru a ne ajuta să continuăm construcțiile în comunitatea Britta Sofia din Jucu, unde în prezent ridicăm alte două locuințe, pregătite pentru a primi două familii în nevoie anul viitor!