Microîntreprinderi: o nouă șansă de a ajuta!

Pentru că luna septembrie este ultima a celui de-al treilea trimestru fiscal, e un moment perfect pentru microîntreprinderile care vor să plătească impozite cu până la 20% mai mici!

Soluția: donații deductibile fiscal pentru asociația PRIMA DATĂ ACASĂ. Mecanismul este foarte simplu: donațiile făcute în cursul unui trimestru calendaristic se scad din impozitul pe venit datorat statului, în limita a 20% din acesta. Facilitatea fiscală se reportează, astfel că o donație mai mare se poate scădea din impozitele următoarelor 28 de trimestre!

Te invităm să donezi pentru a ne susține: descoperă mecanismul 20% pentru microîntreprinderi sau donează ca persoană fizică, online.